SLOUP - DRNOVICE 4 : 1 ( 1 : 1 )

V předehrávce prvního jarního kola jsme si připsali na konto teprve druhou výhru v soutěži, kterou od té první dělilo 6 týdnů. Tři body jsme získali proti nováčkovi OP Drnovicím, s kterými jsme před týdnem v dohrávce prvního odloženého kola prohráli u nich 3 : 2. Soupeř má nejnižší věkový průměr z celého OP a ctí ho velká bojovnost. Tu také ale dnes přdvedli i naši hráči a přidali k ní i vůli po vítězství. Hosté měli sice víc ze hry, ale POLÁK v naší bráně byl pro ně nepřekonatelnou překážkou a několikrát nás na rozdíl od soupeřova gólmana podržel. Výše výhry možná neodpovídá průběhu hry, ale takový už je fotbal. Nám tato výhra zvedle sebevědoní do jarních bojů o body, kdy naším jediným cílem bude záchrana v OP.

Už ve 3. minutě chybuje kapitán SVOBODA, rána jde jen těsně vedle PT. Ve 4. minutě faulujeme, po centru se píská ofsaid. Hosté mají víc ze hry, ale ani z dalších 2 trestných kopů nic nevytěžli. A tak  zákonitě zahřmělo na druhé straně. Po spolupráci ŠMERDY s PERNICEM se dostal za záda obránců DINGA a nedal brankáři žádnou šanci a po střele k levé tyči vedeme 1 : 0. Byl to premiérový gól Dominika za muže, věkově patří do dorostu. Z vedení jsme se ale moc dlouho neradovali. Za 2 minuty po naší chybné rozehrávce ve středu hřiště bylo po střele z levé strany vyrovnáno na 1 : 1. V 15. minutě jsme nic nezískali po faulu na LESOVSKÉHO, hosté se snadno ubránli. V 16. minutě hosté po trestném kopu hlavičkují do břevna, vzrušení ovšem bylo zbytečné, pískal se ofsaid.  V 18. minutě jsme se po ŠINDLKOVĚ faulu ubránili jen se štěstím. Ve 21. minutě míjí CRHÁKOVA hlavička po rohu jen těsně pravou rtyč. Ve 23. minutě vidí SVOBODA žlutou kartu za zbytečný faul na polovině hřiště. Ve 25. minutě hosté vystihli naši rozehrávku a rychlý protiútok končí střelou vedle PT. Ve 29. minutě jde na hřiště za zraněného SVOBODY KONEČNÝ. Ve 30. minutě běží DINGA zleva sám na brankáře, rozhodl se pro zakončení, ale po zásahu gólmana kopem jen roh. Lepším řešením byla určitě přihrávka na zcela volného PERNICE, škoda. Ve 35. minutě Radim jen sledoval míč tečovaný naší obanou, jak jen o chlup jde na roh u PT, zatím co on šel do leva. Následná hlavička po rohu jde nad. Ve 37. minutě POLÁK po výběhu z brány boxuje centr daleko do pole. To samé zopakoval Radim  ve 39. minutě. Ve 40. minutě zahrává ŠINDELKA v nouzi na roh, po jeho zahrání vyráží náš gólman robinzonádou míč směřjící do levé šibenice na další roh. Po jeho zahrání zahazují hosté tutovku, pálí vedle PT. Ve 43. minutě po rozehrávce trestného kopu za faul DINGY se dostal k odraženému míči na hranici velkého vápna svátek mající Martin ŠMERDA a jeho technická rána se od levé tyče odrazila do náruče zkoprnělého brankáře.

II. půli začínáme útokem, ten hosté zastavují bez problémů a po rychlém kontru řešíme závar jen za cenu rohu, ale jeho provedení se soupeři vůbe nepovedlo. Ve 48. minutě registrujeme PERNICŮV střelecký pokus, bohužel slabý a nepřesný. V 50. minutě si Radim bez problémů poradil s hostujícím centrem. Hra je vyrovnaná, ale oboustranně nepřesná. V 58. minutě nahrazuje kulhajícho PERNICE BURGR. V 59. minutě po centru LESOVSKÉHO, byl našim nejlepším hráčem, zahrál hostující obránce ve vápně rukou a nařízenou penaltu bezpečně proměnil TREFIL - 2 : 1. V 61. minutě se při obětavém zákroku, při náběhu zleva, zranil ŠINDELKA, kterým zmařil gólovou šanci. Z  následného rohu hosté nic nezískali. Na místo obránce musel BENEŠ a Peťa se před vystřídáním přesunul do útoku, kde ho v 68. minutě střídal ŠKVARENINA. To už ovšem bylo za stavu 3 : 1. V 63. minutě LESOVSKÉHO ránu brankář jen vyráží a DINGA vrací míč do sítě opuštěné brány. V 64. minutě fauluje 30 metrů od brány TREFIL, centr je snadnou kořistí v pohodě chytajícího POLÁKA. V 72. minutě zakončuje únik LESOVSKÝ střelou, tu gólman jen s námahou vyráží, ale všudybyl DINGA vrací míč zblízka za jeho záda - 4 : 1. Zdá se být rozhodnuto, ale zbývá ještě 1/4 hodina hry. V 74. minutě musí Radim na zem k LT. Hosté už hrají chaoticky, snaží se střílet ze všech pozicí, ale je to z uctivé vzdálenosti a to na Radima neplatí. V 80. minutě našel ŠKVARENINA LESOVSKÉHO, který mohl výborný výkon vyšperkovat gólem, ale brankář byl proti, reflexivním zásahem zabránil jistému gólu. V 82. minutě jde prudká rána těsně vedle naší brány, v 84. minutě další střelu lkviduje u pravé tyče Radim. V 86. minutě POLÁK jen vyráží před sebe nebezpečný pokus, k dorážce nedošlo, 2 hráči soupeře stojí v ofsaidu. Závěrečných 10 minut se odehrálo výhradně před naší bránou, ale akce hostů byla nepřipravené a zbrklé a co se dostalo až k našemu brankáři, stalo se jeho kořistí. Ze závěrečného zoufalého náporu už soupeř nic nedokázal vytěžit.

Výhra má pro nás cenu zlata. Dokázali jsme naplno bodovat zásluhou bojovného výkonu celého týmu a pro jarní boje jsme tak neztratili kontakt s týmy okupujícími konec tabulky OP.