SLOUP - ADAMOV 4 : 1 ( 3 : 0 )

Až v 8. kole, sedmém hracím, jsme si připsali 3 body za první výhru doma proti Adamovi. Dá se říci, že i zaslouženou, po kolektivním výkonu. Měli jsme víc ze hry po většinu zápasu až zase na nepochopitelný 10 - ti minutový výpadek po snížení hostů na 3 : 1, kdy jsme nebyli schopni podržet balon. Naštěstí soupeř byl v útoku naprosto bezzubý a jindy v jednom ohni se nacházející POLÁK, neměl možnost ukázat své umění a moc práce neměl. Výhra byla důležitá, týmy před námi nám neutekly a snad nás nakopne k lepším výkonům v boji o záchranu. O tu budeme určitě hrát, musíme si to objektivně přiznat. V pátek nás čeká v Šošůvce od 16:00 derby s tradičním soupeřem. Přijďte nás povzbudit, budeme to potřebovat.

Nastoupili jsme s CRHÁKEM na hrotu a TREFILEM na stoperovi. Ve 3. minutě je zablokován CRHÁK, zahráváme roh. V 6. minutě registrujeme první zásah brankáře. Po slabé ráně do středu brány si ho připsal POLÁK. V 8. minutě chybují hosté, CRHÁK vystihl malou domů, šanci za cenu rohu maří gólman, ale po jeho zahrání hlavičkuje Pavel ZAVADIL nezadržitelně do sítě - 1 : 0. Ve 12. minutě odmítl hostující hráč srovnání skóre, sám před Radimem si ukopnul balón. Hosté mají momentálně víc ze hry, lépe kombinují, zatím co nám se tato činnost vůbec nedaří. V 18. minutě získáváme roh, ale nic z něho. V 19. minutě další, ale bez efektu. Ve 20. minutě po kličce poslednímu hráči hostů bohužel CRHÁK v šanci uklouzl a upadl. Ve 24. minutě skóruje PERNICA, bohužel byl odmáván diskutabilní ofsaid. Ve 28. minutě si Radim snadno poradil s trestným kopem po zemi k PT ze 25 metrů. Ve 32. minutě rozehrává náš trestný kop FARNÍK a ten snadno likviduje brankář. Ve 34. minutě CRHÁK po rohu netrefil mezi 3 tyče. Ve 35. minutě po faulu na PERNICE za žlutou centruje FARNÍK, Kuba ZAVADIL hlavičkuje do břevna a odražený míč posílá za záda hostujícího brankáře z hranice malého vápna CRHÁK - 2 : 0. Ve 37. minutě faulujeme, ale ohrozit Radima ze 35 metrů je téměř nemožné, snadno si s centrem poradil. Ve 40. minutě je po centru FARNÍKA faulován při zakončení LESOVSKÝ a nařízenou penaltu s přehledem proměnil FARNÍK. Proti jeho polovysoké ráně k levé tyči byl i obrovský hostující brankář bezmocný - 3 : 0. Ve 42. minutě má gól na kopačce CRHÁK, sólo řeší technickým lobem, gólman konečky prstů vyráží na roh, ten hosté odvrací znovu na roh, ale ten FARNÍK přetahuje až na protější stranu hřiště do autu. A jde se do šaten za stálého drobného deště.

Do II. půle nahrazuje NĚMCE ŠINDELKA a kapitán SVOBODA jde hrát levého beka. Hra je oboustranně rozháraná, plná nepřesností. V 52. minutě vidíme srážku dvou hráčů hlavama, oba s krvavými šrámy musí střídat. Za SYCHRY jde do hry BELTON. V 61. minutě po naší dobré kombinační akci kazí finál bohužel CRHÁK. V 62. minutě si Radim poradil s tečovaným trestným kopem. Po kontru běží CRHÁK sám, ale šanci trestuhodně promarnil. V 64. minutě končí hostující závar v našem vápně faulem na TREFILA. V 67. minutě hlavičkuje SVOBODA, nebyl pod tlakem, na roh, ale POLÁK si s ním s přehledem poradil. Jednu chvíli nám zatrnulo, po srážce s protihráčem je ošetřován POLÁK, naštěstí po obstřiku pokračuje ve hře. V 68. minutě uvolnil CRHÁK PERNICE, ale jeho sólo likviduje brankář, levou nohou sráží míč přes břevno na roh. V 70. minutě je faulován PERNICA, trestný kop zahrává ze 25 metrů LESOVSKÝ, ale s jeho " lupačkou " nemá brankář problémy. V 72. minutě ustupujeme bez ataku před soupeřem a ten v pohodě snižuje na 3 : 1. Jako by na nás padla deka, začínáme se bát o výsledek. Ještě má šanci CRHÁK, ale jeho lob po náběhu jde nad. Pak se přesunuje na stopera, TREFIL musí dopráce. Střídají TREFIL a FARNÍK, do hry jdou MUSIL a BURGR. MUSIL na beka a SVOBODA zpět na zálohu. V 73. minutě zasahuje Radim za cenu rohu u LT. Až v 77. minutě naše pohledná akce, SVOBODOVI v rozhodující fázi uskočil míč. V 82. minutě jde za LESOVSKÉHO DINGA. V 84. minutě chybuje při rozehrávce nohou POLÁK, vše řešíme faulem. Rána ze 20 metrů se naštěstí hostům nepovedla, byla slabá a přímo do středu brány. V 87. minutě si na SVOBODOVU uličku naběhl za obranu DINGA a ránou podél vybíhajícího gólmana rozhodl zápas - 4 : 1. V nadstaveném čase po faulu na PERNICE se SVOBODOVI z ideální pozice ( 18 m ), vůbec nepovedl trestný kop a píská se konec.