BOŘITOV - SLOUP 7 : 0 ( 3 : 0 )

Hrálo se v Blansku na umělé trávě, kde má Bořitov při rekonstrukci svého hřiště domácí prostředí. Zápas byl vlastně hry kočky s myší a připomínal vraždění neviňátek. Domácí byli po celý zápas, až na několik vyjímek, pány na hřišti, hrálo se většinu času na naší polovině poblíž našeho pokutového území. Jasně se ukázalo, že právem jsme až na samém chvostu tabulky a momentálně by se mezi týmy OP hledalo družstvo horší než jsme my. Je ovšem také nutno přiznat, že v našem dresu se objevilo jen torzo základní sestavy a po odstoupení 2 hráčů pro zranění ( DINGA 46", SYCHRA 65" ) jsme dohrávali jen s 9 hráči, víc než 11 jich nebylo a neměl tedy kdo střídat. Chyběli CRHÁK, ŠMERDA, NĚMEC, BELTON, MUSIL, oba ZAVADILOVÉ, FARNÍK, DINGA nastupoval zraněný a to jsem určitě na někoho ještě zapoměl. No a protože týmu ohrožené sestupem vyhrály ( Drnovice s vedoucím týmem v Rudici 1 : 0 a Doubravice 2 : 0 v Letovicích ), bodový rozdíl se ještě zvýšil.

Domácí měli od začátku viditelnou převahu, dobře kombinovali, byli daleko pohyblivější než my a často se pokoušeli o střelbu. S jejich úvodními pokusy si Radim poradil. Poprvé kapitoloval až v 10. minutě, skóroval po centru zleva úplně volný hráč. S jeho hlavičkou si POLÁK robinzonádou poradil, ale proti dorážcě už byl bezmocný - 1 : 0. Ve 12. minutě likviduje náš gólman u pravé tyče další domácí hlavičku. O dvě minuty později je to pro změnu u tyče levé. V 17. minutě prošel míč po centru zprava podél celé naší brány, kde byli 2 neobsazení hráči soupeře. Až ve 20. minutě přišla naše dobrá kombinační akce zakončená k naší smůle faulem. Ve 22. minutě je faulován PERNICA a s následným centrem měl brankář až nečekané problémy a na 2 x dostal balon od brány. Ve 27. minutě domácí dokonale rozebrali naši obranu a po kličce našemu brankáři, počkal hráč s míčem na spoluhráče, na brankové čáře na něho počkal a nechal ho zvýšit na 2 : 0. Ve 30. minutě vidí domácí hráč žlutou za faul na PERNICE. Ve 36. minutě zasahuje POLÁK u pravé tyče tygřím skokem. Ve 40. minutě domácí centrují zprava, Radimovi jde míč do náruče, bohužel po teči naší obrany je přizvednut, jde přes našeho gólmana k opačné tyči a domácí hlavou zvyšují na 3 : 0. Ve 42. minutě centruje BENEŠ, domácí v tísni odvrací  na rohový kop.

Do II. půle už nenastoupil kulhající DINGA, BURGR rovněž  s pochroumaným kotníkem však musel na hřišti zůstat. Po nedůrazném odkopu našich, končí nechytatelný volej v pravé šibeici bezmocného Radima - 4 : 0. V 50. minutě po výběhu za vápno kličkuje POLÁK mezi 3 hráči soupeře, ztrácíé při tom míč, centr však hráči soupeře nedokázali dopravit do sítě, končí vedle levé tyče. V 51. minutě nedosáhl ŠINDELKA ve skluzu na " českou uličku " a sólo od poloviny hřiště znamená nárůst skóre na 5 : 0. V 55. minutě dobře hrající BENEŠ po průniku přeloboval vybíhajícího brankáře, balón se ale od pravé tyče odráží do pole, smůla. V 58. minutě lapá Radim tutovku u levé tyče. V 60. minutě po naší dobré kombinaci postupuje LESOVSKÝ sám zleva, se slabou ránou v gólové pozici nemá brankář problém. V 63. minutě končí ukázková domácí kombinace, která si zaslouží oboustranný potlesk, umístěnou ránou ze 20 metrů do levé šibenice. To se chytat nedalo - 6 : 0. V 65. minutě jsme zaznamenali náš 4- tý střelecký pokus ve II. půli, SYCHRA pálí vyoko nad. V té samé minutě si ale autor střely natáhl levý stehenní sval a musel ze hřiště. Od tohoto momentu hrajeme už jenom v 9, a to kulhá BURGR. V 68. minutě ale zapomíná na problémy a s jeho ránou má gólman nemalé starosti. V 70. minutě pálí soupeř z vápna příliš vysoko, v 73. minutě se mu po náběhu nepovedl centr. V 75. minutě má možnost korigovat BENEŠ, z dobré pozice ale přestřeluje. V 76. minutě fauluje při průniku SVOBODA, rozhodčí však nepíská, ovšem Dixa kazí přihrávku na spoluhráče do vyložené šance. V 78. minutě se dalekonosný pozdrav domácích otřel o naši levou tyč. V 81. minutě zbytečně ustupujeme, hráč s míčem se rozhodl pro střelu a ta z dobrých 25 metrů končí v levé šibenici, Radim ač na ni viděl, neměl nárok - 7 : 0. Ještě v 87. minutě registrujeme PERNICOVU ránu do brankáře z dobré pozice a je konec.

Kdo bude hrát ve dvojzápase s Drnovicemi, 4. 11. tam a 11. 11. u nás je ve hvězdách.